تبلیغات
rihan - مطالب آذر 1395

خونریزی بعد از زایمان، چقدر طول می کشد؟

سه شنبه 30 آذر 1395 01:02 ب.ظ

 

خونریزی بعد از زایمان، چقدر طول می کشد؟

 • خونریزی بعد از زایمان، چقدر طول می کشد؟
  خونریزی بعد از زایمان امری طبیعی است. ترشحات بعد از زایمان (نفاس یا lochia) سبب خروج خون باقیمانده، موكوس، و بافت جفت از رحم می شود. منبع این ترشحات محل اتصال جفت به دیوراه رحم است و ممكن است با حجم زیاد و ناگهانی بیرون آید و یا جریانی آهسته مثل خون قاعدگی داشته باشد. بعد از آهسته شدن خونریزی اولیه و با ادامه ترمیم، ترشحات خارج شده از قرمز روشن به صورتی و تدریجاً به زرد تغییر رنگ می دهند.خونریزی ها

  خونریزی بعد از زایمان چه مدت طول می كشد
  خونریزی بعد از زایمان ممكن است ۲ تا ۳ هفته و یا تا ۶ هفته ادامه پیدا كند. میزان ترشحات بسیار تدریجی كم می شود. ترشحات قرمز رنگ نباید بیش از ۲ هفته باقی بمانند هر چند اگر استراحت كافی نبوده و فعالیت بدنی زود شروع شود و زیاد باشد خونریزی ممكن است دوباره شروع شود.

  چه كاری باید برای این خونریزی انجام داد
  كار خاصی لازم نیست. اگر زایمان در بیمارستان انجام شده باشد بیمار احتمالاً با پد های بهداشتی بسیار ضخیم كه قدرت جذب بالایی دارند به خانه فرستاده می شود. وقتی به خانه می روید مقدار زیادی پد بهداشتی تهیه كنید. در شش هفته اول نباید از تامپون استفاده كرد زیرا ممكن است سبب عفونت شود. (تامپون: توده پنبه و غیره كه در سوراخ بدن یا زخم می گذارند تا خون و غیره را جذب كند.)

  در موارد زیر به پزشك مراجعه كنید
  خیس شدن كامل بیش از یك پد در هر ساعت
  ادامه خونریزی شدید و قرمز روشن بعد از هفته اول
  تغییر رنگ مجدد خونریزی به قرمز روشن بعد از روز چهارم پس از زایمان و برطرف نشدن آن با استراحت
  خونریزی همراه با تكه های بزرگ لخته با اندازه ای بزرگتر از یك سكه
  بوی بد ترشحات، تب و یا لرز
  در بعضی موارد نادر بعضی زنان دچار خونریزی تأخیری پس از زایمان می شوند. در صورت وجود خونریزی شدید (در حدی كه پد بهداشتی ظرف یك ساعت كاملاً از ترشحات اشباع شود) باید بلافاصله به پزشك مراجعه كرد زیرا ممكن است علائمی از باقی ماندن تكه ای از جفت در درون رحم و یا انقباض ناكافی رحم باشد. در صورتیكه خونریزی خیلی شدید باشد و احساس ضعف بوجود آید بلافاصله باید به اورژانس مراجعه كرد.

  مطلب خونریزی بعد از زایمان، چقدر طول می کشد؟ در سایت بزرگ درنا | Dorna

برچسب ها: خونریزی ، بعد ، از ، زایمان ، چقدر ، طول ، می ،
 

کم بارشی ۴۰ درصدی در کشور – درنا آنلاین

دوشنبه 29 آذر 1395 10:40 ب.ظ

 

درنا | Dorna

 • درنا | Dorna
  به گزارش درنا، داوود پرهیزکار در یک نشست خبری با اشاره به اینکه طی ۹ سال گذشته هیچ وقت بارش کشور از حد نرمال بالاتر نرفته است گفت: سال گذشته بارش دریافتی کشور ۲ درصد زیر نرمال بوده است که در رنج نرمال قرار می‌گیرد اما امسال نسبت به سال گذشته وضعیت بارشی بدتر است.

  وی اظهار کرد: همانطور که پیش بینی شده بود بارش‌های پاییزه امسال دیرتر شروع شد و کمتر از حد نرمال بود. در حال حاضر کم بارشی ۴۰ درصدی را در کشور شاهد هستیم. این در حالیست  که بارش‌های پاییزه ۲۵ درصد بارش‌های سالانه را تشکیل می‌دهد.

  رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به پیش بینی وضعیت بارشی کشور در فصل زمستان تا اوایل بهار گفت: بارش‌های این بازه زمانی در حد نرمال خواهد بود. انتظار داریم در انتهای سال جاری زراعی کم بارشی بین ۱۵ تا ۲۰ درصد زیر نرمال در کشور وجود داشته باشد. بنابراین با چنین شرایطی به کمک همه بخش‌های کشور از جمله مردم در مصرف بهینه آب نیاز داریم تا تابستان سال آینده را بدون مشکلات طی کنیم.

  پرهیزکار افزود: ایران کشور کم آبی است حتی اگر بارش‌های خوبی هم داشته باشد باید مدیریت درست منابع آبی اتفاق بیفتد.

  رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه اگرچه سازمان هواشناسی زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی است ولی غیر از حمل و نقل در حوزه‌های گسترده‌ای فعال است گفت: وظایف سازمان هواشناسی چند وجهی است، اگرچه در ابتدا سازمان هواشناسی برای ارائه خدمات در حوزه حمل و نقل تاسیس شد ولی امروزه علاوه بر اینکه در سه حوزه هوا، دریا و زمین ارائه خدمات می‌دهد، در سایر حوزه‌ها نیز فعالیت دارد.

  وی با بیان اینکه سازمان هواشناسی غیر از حوزه هوانوردی در دریاهای کشور و حتی دریاهای فرامنطقه‌ای اطلاعات هواشناسی دریایی در اختیار کاربران قرار می‌دهد افزود: علاوه بر اینها توسعه هواشناسی کاربردی (تهک) از ابتدای دولت یازدهم محور فعالیت سازمان هواشناسی قرار گرفت. در سامانه تهک دنبال آن هستیم تا خدماتی را در اختیار کاربر نهایی قرار دهیم و در آینده با دریافت بازخوردها، خدمات آن را ارتقا خواهیم داد.

  پرهیزکار با بیان اینکه طی دو سال گذشته به طور دستی و رو در رو با حوزه‌های کاربری در دریا در ارتباط بوده و سامانه تهک دریایی اجرایی شد اظهار کرد: طی همین مدت خسارت‌های دریایی به حداقل رسید. در حوزه حمل و نقل نیز با بخش‌های مختلف حمل و نقل در ارتباط هستیم. امسال با راهداری تفاهم نامه‌ای را امضا کردیم. در حال حاضر تعداد ایستگاه‌های جاده‌ای ۶۶ ایستگاه است که طی این تفاهم نامه قرار است تعداد آنها را افزایش داده و خدماتمان را ارتقا دهیم.

  راه‌اندازی تهک جاده‌ای برای چالوس و هراز

  وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات در حوزه جاده پیچیدگی‌های بسیار بیشتری دارد گفت: پدیده‌های مختلفی که در یک مسیر امکان وقوع دارند باعث پیچیدگی حوزه هواشناسی جاده‌ای و حمل و نقل شده است. با این وجود تلاش داریم تهک جاده‌ای (طرح سامانه توسعه هواشناسی کاربردی) را در سال آینده راه اندازی کنیم. در حال حاضر سعی داریم تهک جاده‌ای را برای دو جاده شلوغ تهران شمال؛ چالوس و هراز اجرایی کنیم که بعد از کسب موفقیت و رضایت حوزه راهداری، این سامانه را به سایر جاده‌ها نیز تسری خواهیم داد.

  رئیس سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت یازدهم طرح راهبردی برای سازمان هواشناسی تا پایان سال ۹۹ را مدون کردیم، گفت: این طرح تا سال ۹۹ ادامه خواهد یافت که همزمان با پایان برنامه پنج ساله ششم نیز است. بر اساس آن سه هدف عمده تعریف کردیم که شامل توسعه سیستم‌های دیده بانی و پایش، توسعه پردازش و پیش بینی‌ها و تصمیم سازی برای مردم و مسئولین است.

  وی با اشاره به اینکه در حوزه توسعه شبکه پایش با توجه به محدودیت‌های مالی رشد مورد انتظار را نداشتیم، گفت: از آنجا که عمده پیشرفت‌ها در حوزه پایش از طریق خرید سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف از خارج از کشور است به خاطر عدم تامین اعتبار نتوانستیم در حوزه پایش و دیده بانی پیشرفت مورد انتظار را داشته باشیم. امیدواریم در برنامه ششم توسعه به این موضوع توجه شود.

  پرهیزکار با بیان اینکه در حوزه پردازش توانستیم سوپرکامپیوتری را برای سازمان هواشناسی تهیه کنیم افزود: از طریق این سوپرکامپیوتر توان پردازشی سازمان هواشناسی را تا ۷۰ برابر افزایش دادیم و توانستیم مدل‌های هواشناسی را روی این سوپرکامپیوتر اجرایی کنیم اما هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله بسیاری داریم. توان پردازش کشورهای توسعه یافته ۱۰۰۰ برابر بیشتر از ما است. امیدواریم در آخر برنامه ششم به توان ۱۰۰۰ برابری نسبت به توان فعلی دست پیدا کنیم.

  وی با اشاره به اینکه هدف سوم سازمان هواشناسی در برنامه راهبردی که از ابتدای دولت یازدهم تدوین شد تصمیم سازی برای مردم و مسئولین بوده است اظهار کرد: در سال ۹۲ که فعالیت خود را در سازمان هواشناسی شروع کردیم این سازمان در هیچ یک از شوراهای عالی و کمیسیون‌ها حضور فعالی نداشت اما طی این مدت توانستیم در شورای عالی مدیریت بحران و در شورای عالی آب عضو شده و حضور مستمر داشته باشیم. در شرایط حاضر اطلاعات سازمان هواشناسی مبنای تصمیم گیری مسئولین است.

  سازمان هواشناسی در دولت یازدهم توانست خود را اثبات کند

  به گفته وی، سازمان هواشناسی توانست در حوزه‌های آلودگی هوا، خشکسالی و سیل خود را اثبات کرده و در تصمیم گیری‌ها نقش مهم داشته باشد. در حال حاضر این باور در مسئولین کشور وجود دارد که سازمان هواشناسی می‌تواند آنها را در مدیریت کشور کمک کند.

  رئیس سازمان هواشناسی در ادامه با اشاره به افزایش مراجعه کنندگان به سایت سازمان هواشناسی و استفاده از اطلاعات این سازمان از سوی مردم اظهار کرد: بیشترین مراجعه کننده در زمستان سال ۹۲ با مراجعه ۲۵۰ هزار نفر در یک روز اتفاق افتاده بود ولی در حال حاضر تعداد مراجعه کنندگان به سایت سازمان افزایش چشمگیری داشته به طوریکه در سرمای اخیری که در کشور اتفاق افتاد ۶۴ هزار و ۸۲۲ نفر به سایت سازمان مراجعه کردند که این موضوع نشان می‌دهد سازمان هواشناسی توانسته اعتماد عمومی را جلب کند و نقش تصمیم ساز را در حوزه فعالیت در زندگی مردم ایفا کند. سایت سازمان هواشناسی در حال حاضر بین همه سایت‌های کشور رتبه ششم را دارد و در بین بخش‌های مختلف وزارت راه و شهرسازی رتبه اول را دارد.

  پرهیزکار همچنین به وضعیت بودجه‌ای سازمان هواشناسی در سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: بودجه عمرانی سال ۹۶ سازمان هواشناسی ۴۰ میلیارد تومان است. علاوه بر این طرح توسعه‌ای برای سازمان مدون کرده‌ایم تا در برنامه ۵ ساله ششم ۱۰۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز علاوه بر آن ۴۰ میلیارد تومان بودجه عمرانی به سازمان هواشناسی اختصاص یابد.

  رئیس سازمان هواشناسی کشور به اشاره به راه اندازی رادار هواشناسی اردبیل اظهار کرد: این رادار در حال حاضر عملیاتی شده و مشکلات نهایی آن امسال حل می‌شود و به طور کامل کار خود را شروع خواهد کرد.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه سازمان هواشناسی یک سازمان چند وظیفه‌ای است و علاوه بر حمل و نقل در حوزه‌هایی مثل آب، آلودگی هوا و گرد و خاک نیز فعالیت می‌کند گفت: از حدود ۶۰ سال پیش سازمان هواشناسی در حوزه گرد و غبار ورود کرده و آرشیو اطلاعات آن وجود دارد. طی این سالها پایش کیفی گرد و غبار در سازمان هواشناسی صورت می‌گیرد اما به خاطر اینکه در سال‌های گذشته فراوانی رخداد گرد و غبار بالا رفته حساسیتی نسبت به آن ایجاد شده است. وقوع گرد و غبار در غرب و جنوب غرب کشور مسبوق به سابقه است ولی طی سال‌های اخیر فراوانی این رخداد افزایش یافته است که در کنار کم بارشی و خشکسالی منطقه و همچنین خشک شدن تالاب‌ها و افزایش کانون‌های گرد و غبار توجه به این مسئله بیشتر شده است.

  پرهیزکار با اشاره به اینکه اصطلاح ریز گرد برای تعریف گرد و خاک اصطلاح درستی نیست گفت: این اصطلاح اخیرا وارد ادبیات کشور شده ولی هیچ معنای علمی ندارد.

  سازمان هواشناسی سالهاست که در حوزه گرد و خاک و پایش کیفی آن فعالیت می‌کند اما در پی آن است که این پدیده را به شکل کمی نیز پایش کند. مدل گرد و خاک سازمان هواشناسی جزو مدل‌های پیشرفته دنیاست. در برخی نقاط کشور نیز ایستگاه‌های گرد و غبار تاسیس کرده‌ایم ولی تعداد آنها کافی نیست. در صورت تامین اعتبار ایستگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

  رئیس سازمان هواشناسی در مورد پیش بینی آلودگی هوا توسط این سازمان اظهار کرد: در حال حاضر پایش آلودگی هوا در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران متعلق به شهرداری و سازمان حفاظت محیط زیست صورت می‌گیرد اما با این وجود از سازمان هواشناسی پیش بینی برای آلودگی هوا خواسته می‌شود. باید تاکید کرد که پیش بینی بدون پایش امکان پذیر نیست. برای پیش بینی باید اطلاعات دیده بانی و پایش را در اختیار داشته باشیم. به همین منظور به دستگاه‌های مرتبط پیشنهاد دادیم که اطلاعات آلودگی را به شکل بر خط در اختیار سازمان هواشناسی قرار دهند تا این سازمان بتواند پیش بینی آلودگی هوا را نیز ارائه دهد اما هنوز این اتفاق محقق نشده است.

  رئیس سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: اولین ایستگاه سنجش آلودگی هوا یا ایستگاه شهری در خیابان ولیعصر تاسیس شده و تست‌های لازم انجام شده است. این ایستگاه بزودی در مدار قرار می‌گیرد و اطلاعات آن استفاده می‌شود./ ایسنا

  مطلب کم بارشی ۴۰ درصدی در کشور – درنا آنلاین در سایت بزرگ درنا | Dorna


برچسب ها: کم ، بارشی ، ۴۰ ، درصدی ، در ، کشور ، ،
 

رکوردشکنی تاریخی مسی مقابل سلتیک

سه شنبه 23 آذر 1395 03:11 ب.ظ

 

رکوردشکنی تاریخی مسی مقابل سلتیک :: خبر ورزشی

 • رکوردشکنی تاریخی مسی مقابل سلتیک :: خبر ورزشی

  پنجشنبه, ۴ آذر ۱۳۹۵، ۰۶:۳۵ ق.ظ

  به گزارش "ورزش سه"، بارسلونا امشب به لطف دو گل مسی موفق شد در زمین سلتیک 2-0 پیروز شده و صعود خود به یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان به عنوان تیم اول را قطعی کند.

  مسی که در بازی قبلی بارسلونا حضور نداشت، امشب با دو گل خود زمینه ساز برتری آبی اناری ها شد تا یک بار دیگر اهمیت حضور او در ترکیب بارسلونا اثبات شود. مسی با این دو گل تعداد گل هایش در لیگ قهرمانان فصل جاری را به 9 رساند. جالب اینکه از 10 ضربه او در داخل چارچوب، 9 ضربه به گل تبدیل شده است.

   

   

   

   

  با این دو گل، حالا مسی در سطح باشگاهی به رکورد 100 گل بین المللی دست یافته است. او در 100 بازی غیرداخلی برای بارسا موفق شده 92 گل در لیگ قهرمانان، 3 گل در سوپرکاپ اروپا و همچنین 5 گل در جام جهانی باشگاه ها به ثمر برساند.

   

  کریستیانو رونالدو، نزدیک ترین رقیب مسی در این زمینه است.

  در واقع اگر او شب گذشته یک گل به اسپورتینگ می زد، زودتر از مسی به رکورد 100 گل زده می رسید. او با پیراهن رئال و یونایتد در 141 بازی بین المللی باشگاهی، 96 گل در لیگ قهرمانان، 2 گل در سوپرکاپ اروپا و 1 گل نیز در جام جهانی باشگاه ها به ثمر رسانده است.


برچسب ها: رکوردشکنی ، تاریخی ، مسی ، مقابل ، سلتیک ،
 

آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

شنبه 20 آذر 1395 08:13 ب.ظ

 

آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

 • آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  به گزارش ایران ناز در این مطلب میخواهیم روش های تزئین غذای محبوب و مشهور کباب تابه ای که از غذاهای ایرانی معروف است و با گوشت گوسفندی چرخ شده تهیه میشود ، را آموزش دهیم.با همراه باشید .

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  تزیین کباب تابه ای ,کباب تابه‌ای یکی از خوراک‌های ایرانی‌است که اغلب از گوشت گوسفندی چرخ‌کرده برای تهیهٔ این غذا استفاده می‌شود. زمان لازم برای تهیه این خوراک ۳۰ تا۴۰ دقیقه است.

  مواد لازم: گوشت چرخ‌کرده، پیاز، گوجه فرنگی، نمک و سماق.

  اول تعدادی گوجه فرنگی را دو نیم می‌کنیم و روی سطح بریده شدهٔ آن‌ها نمک و کمی سماق می‌پاشیم و می‌گذاریم کنار تا آماده باشد. سپس گوشت چرخ کرده تازه (یا یخی، که یخ آن قبلاً وارفته) را با مقداری پیاز رنده شده و مقدار کافی نمک خوب مخلوط می‌کنیم، بعد کباب‌ها را دانه دانه به شکل دلخواه در تابه می‌چینیم و در آن کمی آب می‌ریزیم و در آن را می‌گذاریم تا در اثر گرمای آب و بخار، گوشت آبپز شود وقتی یک روی کباب‌ها پخت، آن‌ها را پشت و رو می‌کنیم تا روی دیگرشان نیز بپزد، سپس روی آن‌ها سماق می‌پاشیم و گوجه‌هایی را که از قبل آماده، کنار گذاشته بودیم را روی کباب‌ها می‌چینیم. در ظرف را می‌گذاریم و منتظر می‌شویم، مدت زمانی که گوجه‌ها نیاز دارند تا پخته شوند و آب بیندازند،

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  تزئین کباب تابه ای مجلسی

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  به اندازه‌ای است تا سوی دیگر کباب‌ها نیز پخته شود، پس در ظرف را باز می‌کنیم اگر گوجه‌ها به اندازهٔ کافی آب انداخته بودند و شُل شده بودند حرارت زیر ظرف را خاموش می‌کنیم. این غذا با پلو بسیار لذیذ است و به این دلیل که گوشت آن آبپز می‌شود به میزان کمتری از مواد مغذی گوشت ازدست می‌رود.

  تذکر:

  در میانهٔ پخت کباب‌ها اگر آب غذا تمام شد باید به آن کمی آب اضافه کنیم تا خشک نشود و کباب‌ها نسوزد.
  اگر در گوشت چرخ کرده کمی چربی وجود داشته باشد، کباب لذیذتر خواهد بود.

  برخی برای تهیه کباب تابه‌ای آن را در روغن سرخ می‌کنند، با سرخ کردن گوشت در روغن، کباب سفت تر خواهد شد و باید مراقب بود تا کباب به اندازهٔ کافی باریک باشد تا سفت نشود ولی در روش گفته شده در بالا، گوشت بسیار نرم خواهد بود.

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  در ایران دو نوع سماق وجود دارد، سماقی که در حین پخت غذا از آن استفاده می‌شود و سماقی که روی غذاهای پخته شده مانند برنج کباب کوبیده ریخته می‌شود، در پخت کباب تابه‌ای حتماً باید از سماق نوع دوم استفاده کرد.

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  نمونه هایی از زیباترین تزیینات کباب تابه

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  تزیین کباب تابه ای مجلسی و بسیار زیبا

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ایآموزش تصویری تزئین کباب تابه ایآموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  تزیینات زیبای کباب تابه ای با پلو

  آموزش تصویری تزئین کباب تابه ای

  کباب تابه ای دو رنگ

   

  مطالب مرتبط:

   

  طرز تهیه کباب تسبیحی +عکس

   

  آموزش دستور تهیه کباب تابه ای دو رنگ

  روش تهیه دنده کباب اصیل کرمانشاهی

  جنجال پخت کباب گوشت الاغ در رستوران بین راهی ؟+عکس


برچسب ها: آموزش ، تصویری ، تزئین ، کباب ، تابه ، ای ،
 

​ویراست جدید «ادبیات کودکان و نوجوانان» منتشر شد

سه شنبه 16 آذر 1395 01:05 ق.ظ

 

​ویراست جدید «ادبیات کودکان و نوجوانان» منتشر شد

 • ​ویراست جدید «ادبیات کودکان و نوجوانان» منتشر شد

  تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۰

  ویراست جدید «ادبیات کودکان و نوجوانان» نوشته بنفشه حجازی از سوی انتشارات روشنگران و مطالعات زنان منتشر شد.

  به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) چهاردهمین چاپ «ادبیات کودکان و نوجوانان» نوشته بنفشه حجازی با ویراست جدید از سوی انتشارات روشنگران و مطالعات زنان منتشر شده است. مولف در این چاپ که دومین ویراست کتاب پس از چاپ نخست آن در سال ۱۳۷۴ یعنی بیش از 20 سال است، سعی کرده به دانسته‌هایش با دقت نگاه کند و با آرایش و پیرایش آن نه تنها به وظیفه اخلاقی‌اش بپردازد که خود را نیز نو کند.
   
  این کتاب که با آموزش‌های حضوری در کلاس‌های کتابداران «کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان» تنظیم شده، مجموعه‌ای است که کمک می‌کند کتابداران بتوانند خدمات بهتری را در پیشنهاد کتاب‌هایی که مبتنی بر اصول و معیارهای متناسب سن کودکان و نوجوانان تهیه شده، ارائه کنند.  

  در بخشی از پیشگفتار کتاب آمده است: «مولف مصر است با انتقال یکی از راه‌های حفظ این میراث و با تدوین اصول و معیارهایی که بر ادبیات کودکان و نوجوانان حاکم است و با انتقال هر آنچه که با آن همسوست و باور دارد از تخریب روح و احساس و فرصت وارثان بشریت جلوگیری کند. این چاپ جدای از تصحیح اغلاط چاپی، ویرایش زبانی و به‌روز کردن آمار و تاریخ‌ها و پیگیری فعالیت‌های انجام شده در دهه گذشته، به حذف تعدادی از پانوشت‌ها نیز پرداخته است. تجدیدنظر در برخی از عقاید مولف راجع به بعضی از جنبه‌های ادبیات کودکان و نوجوانان از دیگر اقداماتی است که در این چاپ انجام شده است. بخش‌های نمایش خلاق و قصه‌گویی بیشترین میزان ویرایش را داشته است.»

  مطالب این کتاب در قالب 12 فصل با عناوین «تعاریف و اهداف»، «تاریخچه ادبیات کودکان و نوجوانان»، «کودک کیست؟»، «انتخاب کتاب»، «انواع ادبیات کودکان و نوجوانان»، «ادبیات کودکان و نوجوانان و وسایل ارتباط جمعی»، «جنبه‌های تلخیص، بازنویسی، بازآفرینی، ترجمه و ویرایش در ادبیات کودکان»، «شیوه‌های علاقه‌مند کردن کودکان به مطالعه»، «ادبیات کودکان معلول»، «نقد و ادبیات کودکان»، «ادبیات کودکان و صلح» و «تلاش‌ها» ارائه شده است.

  در بخشی از کتاب «ادبیات کودکان و نوجوانان» می‌خوانیم: «گذشته از مفهوم لغوی ـ«ادبیات» که آن را جمع ادیبه و ادب می‌دانند، بر سر انواع و اقسام آن بین علمایی چون محمدبن محمود آملی مولف نفایس‌الفنون فی عرایس‌العیون، ابن خلدون، احمد هاشمی صاحب جواهرالادب، جرجی زیدان و دیگران اختلافاتی وجود دارد. بدون وارد شدن به این مباحث خسته‌کننده نیز که آیا آن چه قدما جزو علوم ادبیه شمرده‌اند، داخل مسائل است یا جزو مقدمات و مبادی، «تعریف ادبیات کار مشکلی است؛ هرچند هنگام صحبت از ادبیات به نظر می‌رسد که همه می‌دانند راجع به چیزی گفتگو می شود و آن را با فلسفه، تاریخ و روانشناسی و ... اشتباه نمی‌کنند...»
   
  انتشارات روشنگران و مطالعات زنان، ویراست جدید «ادبیات کودکان و نوجوانان» را در قالب 272 صفحه با شمارگان یک‌هزار و 500 نسخه، به بهای 25 هزار تومان منتشر کرده است.


برچسب ها: ​ویراست ، جدید ، «ادبیات ، کودکان ، و ، نوجوانان» ، منتشر ،
 

دانلود فیلم Journey Back to Christmas 2016

دوشنبه 15 آذر 1395 10:09 ب.ظ

 

دانلود فیلم Journey Back to Christmas 2016 با لینک مستقیم

 • دانلود فیلم Journey Back to Christmas 2016 با لینک مستقیم

  دانلود فیلم Journey Back to Christmas 2016 با لینک مستقیم

  |با کیفیت خوب HDTV 720p, از دست ندهید|

  دانلود فیلم Journey Back to Christmas 2016

  ژانر : درام
  محصول : --

  زبان : انگلیسی

  مدت زمان : -- دقیقه

  سال انتشار : 2016

  منتشر کننده : دانلودو

  فرمت : Mkv

  کیفیت : خوب HDTV 720p

  امتیاز: 7.3/10

  کارگردان : Mel Damski

  بازیگران : Candace Cameron Bure, Mary Ashton , Kyle Buchanan

  اطلاعات بیشتر : IMDB Page - Downloado

  خلاصه داستان : یک پرستار از جنگ جهانی دوم در طول زمان به سال 2016 منتقل شده است...

  دانلود فیلم Journey Back to Christmas 2016 با لینک مستقیم

  دانلود فیلم Journey Back to Christmas 2016

  ******* ******* ******* *******

  sizeحجم : 600 MB

  downloadHDTV 720p : دانلود فیلم با لینک مستقیم

  توجه:

  1- لینک مستقیم همواره قابل دسترس می باشد اما لینک های آپلود بوی بعد از گذشت چند ماه از دسترس خارج شده و قابل دانلود نیستند ، در صورتی که لینک مستقیم این پست مشکل دانلود دارد لطفا از طریق بخش نظرات اعلام بفرمایید تا اصلاح شود ( لینک های آپلودبودی مجددا آپلود نمی شوند ) .

  2- اگر درخواست فیلم یا سریالی برای دانلود دارید لطفا از بخش درخواست فیلم ( منوی بالای سایت ) درخواست خود را اعلام بفرمایید تا در سایت قرار داده شود

  3- اگر وارد بخش زیرنویس شدید و فیلم دارای زیرنویس نبود لطفا در داخل خود سایت زیرنویس یکبار دیگر اسم فیلم را جستجو کنید .

  *** برای درخواست فیلم و یا سریال مورد نظرتون از این بخش استفاده نمایید . ***

  دانلود زیرنویس فارسی آموزش رفع مشکل زیرنویس فارسی آموزش دانلود از آپلود بوی

  در صورت خرابی لینک دانلود مستقیم در بخش نظرات همان پست اعلام کنید


  راهنمای دانلودو :

  • 1 برای سهولت در دانلود بهتر است از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند دانلود منیجر استفاده کنید
  • 2 جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید . [ایمیل www ندارد .]

  • 3 لطفا از توهین در نظرات خودداری کنید ، با کاربر خاطی برخورد لازم انجام خواهد شد .برچسب ها: دانلود ، فیلم ، Journey ، Back ، to ، Christmas ، 2016 ،
 

دانلود فیلم Chalk N Duster 2016

جمعه 12 آذر 1395 12:05 ق.ظ

 

دانلود فیلم Chalk N Duster 2016 با لینک مستقیم

 • دانلود فیلم Chalk N Duster 2016 با لینک مستقیم

  دانلود فیلم Chalk N Duster 2016 با لینک مستقیم

  |با کیفیت عالی web-dl 720p , از دست ندهید|

   این فیلم برای تمامی سنین مناسب می باشد.

  دانلود فیلم Chalk N Duster 2016

  ژانر : درام
  محصول : هند

  زبان : هندی

  مدت زمان : 130 دقیقه

  سال انتشار : 2016

  منتشر کننده : دانلودو

  فرمت : Mkv

  کیفیت : عالی web-dl 720p

  امتیاز: 6.8/10

  کارگردان : Jayant Gilatar

  بازیگران : Shabana Azmi, Arya Babbar, Gavie Chahal

  اطلاعات بیشتر : IMDB Page - Downloado

  خلاصه داستان : این فیلم داستان سفر دو معلم اهل در بمبئی را روایت میکند که هردو علاقه زیادی به تدریس برای کودکان دارند, همین موضوع باعث صمیمیت بیشتر آن ها با دانش آموزانشان می شود...

  دانلود فیلم Chalk N Duster 2016 با لینک مستقیم

  دانلود فیلم Chalk N Duster 2016

  ******* ******* ******* *******

  sizeحجم : 1.11 GB

  download  web-dl 720p : دانلود فیلم با لینک مستقیم

  توجه:

  1- لینک مستقیم همواره قابل دسترس می باشد اما لینک های آپلود بوی بعد از گذشت چند ماه از دسترس خارج شده و قابل دانلود نیستند ، در صورتی که لینک مستقیم این پست مشکل دانلود دارد لطفا از طریق بخش نظرات اعلام بفرمایید تا اصلاح شود ( لینک های آپلودبودی مجددا آپلود نمی شوند ) .

  2- اگر درخواست فیلم یا سریالی برای دانلود دارید لطفا از بخش درخواست فیلم ( منوی بالای سایت ) درخواست خود را اعلام بفرمایید تا در سایت قرار داده شود

  3- اگر وارد بخش زیرنویس شدید و فیلم دارای زیرنویس نبود لطفا در داخل خود سایت زیرنویس یکبار دیگر اسم فیلم را جستجو کنید .

  *** برای درخواست فیلم و یا سریال مورد نظرتون از این بخش استفاده نمایید . ***

  دانلود زیرنویس فارسی آموزش رفع مشکل زیرنویس فارسی آموزش دانلود از آپلود بوی

  در صورت خرابی لینک دانلود مستقیم در بخش نظرات همان پست اعلام کنید


  راهنمای دانلودو :

  • 1 برای سهولت در دانلود بهتر است از نرم افزار های مدیریت دانلود مانند دانلود منیجر استفاده کنید
  • 2 جهت ارسال نظرات ، حتما آدرس ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید . [ایمیل www ندارد .]

  • 3 لطفا از توهین در نظرات خودداری کنید ، با کاربر خاطی برخورد لازم انجام خواهد شد .برچسب ها: دانلود ، فیلم ، Chalk ، N ، Duster ، 2016 ،
 

رام رسمی اندروید 6.0.1 برای Galaxy J5 J500F به همراه آموزش کامل نصب

پنجشنبه 11 آذر 1395 02:27 ق.ظ

 

رام رسمی اندروید 6.0.1 برای Galaxy J5 J500F به همراه آموزش کامل نصب

 • رام رسمی اندروید 6.0.1 برای Galaxy J5 J500F به همراه آموزش کامل نصب
  رام رسمی اندروید 6.0.1 برای Galaxy J5 J500F

  دانلود رام رسمی اندروید ۶.۰.۱ برای Galaxy J5 J500F

  | نسخه منطقه ایران قرار گرفت |

  مشخصات رام :

  نام : J500FXXU1BPH1_J500FOJV1BPH1_THR

  نوع رام : رسمی

  ورژن اندروید رام :  ۶.۰.۱ مارشمالو

  کشور :  ایران

  لیست تغییرات : ۸۹۸۵۷۲۶

  کد محصول : THR

  قابلیت روت : نامعلوم

  تاریخ عرضه : Fri, 12 Aug 2016

  قابل نصب بر روی : Samsung Galaxy J5  J500F (با بیس باند J500FXXU)

  J500FXXU1BPH1 : PDA

  J500FOJV1BPH1 : CSC

  سایر : پشتیبانی کامل از زبان فارسی (منو فارسی نیز دارد)

  نکات قبل از نصب رام :

  نکات و معرفی رام ها

  آموزش تهیه نسخه پشتیبان از پوشه EFS

  آموزش تصویری و کامل تر نصب رام

  آموزش کامل نصب (اختصاصی تاپ۲اندروید ):

  ۱- گوشیتون رو کاملا شارژ کنید و از محتوا گوشی خود بک آپ بگیرید (با چند برنامه بک آپ بگیرید که خیالتون راحت باشه)

  ۲- رام رو دانلود کنید (لینک دانلود مستقیم)

  ۳- نرم افزار ادین رو دانلود کنید (دانلود نسخه ۳.۰۹) | (دانلود نسخه ۳.۱۰.۷) | (دانلود نسخه ۳.۱۱.۱)

  ۴- گوشی رو خاموش کنید و وارد ادین مود شوید (با گرفتن همزمان دکمه های Power + Home+ Volume Down (اول هوم بعد ولوم داون و بعد پاور)

  ۵-اگر با اخطاری روبرو شدید Continue رو بزنید (با زدن دکمه  Volume UP )

  ۶- ادین رو باز کنید و گوشیتون رو با کابل USB به کامپیوتر متصل کنید

  در این قسمت اگر چراغ ادین روشن (با توجه به ورژن ادین ممکن است آبی یا  زرد شود) شد که درایور گوشی شما نصبه و اگه نشد باید اول درایور گوشی رو نصب کنید تا ادین گوشی رو بشناسه

  ۷- حال بر روی (AP (PDA زده و مسیر فایل رام با فرمت MD5 رو بدید

  ۸-بر روی Start کلیک کنید و منتظر باشید تا چراغ سبز شه و کلمه PASS رو نشون بده

  ۹-  منتظر باشید تا گوشی به صورت خودکار ریبوت شه

  ۱۰- گوشی را یکبار ریست فکتوری کنید

  ۱۱- از رام جدید لذت ببرید!

  توجه : سایت تاپ۲اندروید هیچگونه مسئولیتی نسبت به نصب اشتباه و … توسط کاربران ندارد


برچسب ها: رام ، رسمی ، اندروید ، 6.0.1 ، برای ، Galaxy ، J5 ،
 

رمز موفقیت در ترک

چهارشنبه 10 آذر 1395 12:42 ق.ظ

 

رمز موفقیت در ترک :: آینده سبز

 • رمز موفقیت در ترک :: آینده سبز
  هر موقع افکار منفی اومد سراغت همون اول کار متوقفش کن

  بهش پر و بال نده که تا لغزش نکنی آرومت نمیذاره...تا دیدی داره وسوست میکنه پاشو به خودت تلنگر بزن

  اگه تنهایی برو تو جمع خانواده یا دوستان یا از خونه بزن بیرون

  یا اینکه به دست و صورتت آب سرد بزن و پاهاتو با آب سرد بشور

  وقتی فکرش اومد سراغت حالت منفعل و تسلیم شده نداشته باش که آخرش میشه لغزش...

  و همچنین نقطه ضعفت رو بشناس...اگه فیلم و فیلترشکن یا حتی شبکه های اجتماعی مانع ترکه حذفشون کن و به خودت قول بده که دیگه دنبالش نری

  اگه تنهایی باعث میشه همون طور که بالا گفتم تنها نمون...یا هر مشکل دیگه..قبل از اینکه دیر بشه راه حلشو پیدا کن

  انگیزه ها رو تو خودت تقویت کن...خدا منتظره که بری سمتش...فقط یک قدم


 

جیپ کلاسیک Wrangler با لباسی از جنس لگو

دوشنبه 8 آذر 1395 11:47 ق.ظ

 

جیپ کلاسیک Wrangler با لباسی از جنس لگو

 • جیپ کلاسیک Wrangler با لباسی از جنس لگو

  لگو سرگرمی بسیار محبوبی در سراسر جهان به شمار می رود که علاوه بر کودکان، افراد زیادی از همه طیف های سنی را به خود جذب می کند. اخیرا یکی از علاقمندان به این اسباب بازی خلاقانه، مدل کوچکی از جیپ Wrangler ساخته است.

  این ماشین بسیار جالب که توسط یکی از علاقمندان به لگو ساخته شده در حال حاضر بر روی وب سایت ایده های لگو قرار گرفته و در صورتی که بتواند نظر بیش از 10 هزار کاربر دیگر را به خود جلب کند، به صورت گسترده توسط این کمپانی تولید خواهد شد. البته در صورتی که چنین تصمیمی از سوی این کمپانی دانمارکی اتخاذ شود مدتی نیز طول خواهد کشید تا پیش شرط های مربوط به حقوق انحصاری کمپانی جیپ تضمین شوند و پس از آن است که جیپ رنگلر لگویی برای علاقمندان و کلکسیونر ها وارد بازار خواهد شد. به گفته سازنده این مدل کوچک، ابعاد جیپ رنگلر ساخته شده همانند مدل های مینی کوپر و بیتل است که پیشتر از سوی لگو وارد بازار شده اند و از تایر های 62 میلیمتری برای آنها استفاده شده است.


برچسب ها: جیپ ، کلاسیک ، Wrangler ، با ، لباسی ، از ، جنس ،
 

فیلمبردار در ساخت فیلم مستند سهم بیشتری دارد

شنبه 6 آذر 1395 10:03 ب.ظ

 

سینما حقیقت - فیلمبردار در ساخت فیلم مستند سهم بیشتری دارد

 • سینما حقیقت - فیلمبردار در ساخت فیلم مستند سهم بیشتری دارد

  جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۹

  رضا تیموری در گفتگو با خبرنگار جشنواره سینماحقیقت:

  رضا تیموری معتقد است: فیلمبردار در ساخت مستند سهم بیشتری دارد چون وارد فضاهایی می‌شود که زمانی برای گفتگو با کارگردان و تشخیص این ‌که باید از چه لنزی استفاده کند، وجود ندارد.

  رضا تیموری بیش از 15 سال است که به عنوان فیلمبردار در حوزه مستند فعالیت دارد. او امسال با فیلمبرداری فیلم‌های «زیمل بلوچستان» به کارگردانی مازیار مشتاق گوهری، «در جستجوی سندباد» ساخته رضا حائری و «سفر سهراب» به کارگردانی امید عبدالهی، در بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت حضور دارد. «سایه‌های تنهایی» به کارگردانی سعید بهلولی یکی دیگر از فیلم‌های او است که در بخش «خرد و تجربه» جشنواره پذیرفته شده است. مستند «درباره هایده شیرازی» کار مهناز افضلی هم دیگر پروژه مستند فیلمبرداری شده اوست که در بخش مستند کارستان روی پرده می‌رود.
  تیموری نسبت به واژه فیلمبردار حساس است و می‌گوید کلمه تصویربردار به غلط وارد واژگان ما شده است. با این فیلمبردار درباره تفاوت‌های کار در سینمای داستانی و مستند و پیشرفت‌های اخیر فیلمبرداری در سینمای ایران به گفتگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
  * چرا هیچ‌گاه به دنبال فیلمسازی نرفتید و همواره تصویربرداری را به کارگردانی ترجیح دادید؟
  البته واژه فیلمبردار درست است. کسی که فیلم را می‌سازد فیلمساز است و آن‌که فیلم را برمی‌دارد فیلمبردار است، در نتیجه نمی‌توان از واژه تصویربردار استفاده کرد. اگر زمان نگاتیو به فردی که فیلمبرداری می‌کرد می‌گفتند نگاتیوبردار، ما می‌پذیرفتیم که حالا به ما ویدیو‌بردار یا دیجیتال‌بردار بگویند. صداوسیما در دوره‌ای واژه تصویربردار را ساخت، چون حس می‌کرد فیلمبردارها افراد محکم و باسوادی هستند و آنها به افرادی نیاز داشت که اندیشه‌ای نداشته باشند. کلمات می‌توانند مفاهیم را تغییر دهند. در آن سوی دنیا هم همیشه از یک واژه استفاده می‌کنند و فرقی نمی‌کند دوربین دیجیتال باشد یا نگاتیو. ضمن این‌که فیلم‌هایی که در حال حاضر در سینماها اکران می‌شوند همگی با دوربین دیجیتال فیلمبرداری شده‌اند. کاتالوگ سال گذشته جشنواره سینماحقیقت را که دیدم تعجب کردم. برای خارجی‌ها از واژه فیلمبردار استفاده شده بود و برای ایرانی‌ها از کلمه تصویربردار. دو سالی هست که اجازه نمی‌دهم در تیتراژ نام من را به عنوان تصویربردار معرفی کنند.
  * چطور در طی این سال‌ها به فیلمبرداری ادامه دادید؟
  من علاقه‌ای به فیلمبرداری نداشتم. از نقاشی کارم را شروع کردم و سال‌ها شغل حرفه‌ای من گرافیک بود. 15 فیلم ساختم که هیچ‌کدام مستند نبودند. از فیلم سوم متوجه شدم به‌قدری درباره‌ی معماری تصویر حساسیت دارم که بهتر است خودم فیلم‌هایم را فیلمبرداری کنم. یک روز جایزه‌ای برای فیلمبرداری گرفتم و از آن روز به ناگاه تماس برای فیلمبرداری فیلم‌های مختلف شروع شد و من فیلمبردار شدم. البته با فیلمبرداری بیشتر راضی می‌شوم، چون مانند یک کارمند سر کار حاضر نمی‌شوم و با همه ایده‌هایی که دارم سر صحنه فیلم می‌روم. حتی ایده‌هایی که شاید برای فیلم خودم داشته باشم هم خرج می‌کنم و بنا به همین دلایل است که هیچ‌گاه وسوسه نمی‌شوم به کارگردانی بازگردم.
  * فیلمبرداری داستانی چه تفاوتی با مستند دارد؟
  بسیار متفاوت است. در واقع این دو نوع فیلمبرداری دنیای متفاوتی هستند که بی‌نهایت به یکدیگر کمک می‌کنند. فیلمبرداری داستانی به فیلمبردار مستند کمک می‌کند که سبک خاص خود را داشته باشد و از کنار هر چیزی عبور نکند. فیلمبرداری مستند هم به فیلمبردار کمک می‌کند که در کارهای داستانی نورهای واقعی را بشناسد و بتواند از ترکیب نور واقعی استفاده کند. فیلمبردار در ساخت مستند سهم بیشتری دارد چون وارد فضاهایی می‌شود که زمانی برای گفتگو با کارگردان و تشخیص این ‌که باید از چه لنزی استفاده کند، وجود ندارد. باید تنها لحظه‌ها را ثبت کرد و از تجربه‌های قبلی و شناخت پیشین از کاراکترها بهره برد.
  * در فیلم‌های مستند امروز گاه قاب‌بندی‌های خاصی وجود دارد که به نظر می‌رسد از سوی کارگردان صحنه موردنظر چیده شده و طی چند بار فیلمبرداری و تکرار سکانس به دست آمده است. این روش فیلمبرداری مستند را از فضای واقعی دور نمی‌کند؟
  کارگردانی تصویر زمانی بد است که چیدمان صحنه‌ها لو برود. به نظر من مستند ناب وجود ندارد و زمانی که وارد صحنه‌ای می‌شویم ناخودآگاه با فیلمبرداری بخش‌هایی و حذف بخش‌های دیگر دست به انتخاب زده و طرف یکی را می‌گیریم. نمی‌توان وارد صحنه‌ای شد و بی‌طرف همه‌چیز را ثبت کرد؛ اما اگر کارگردان صحنه را درست بازسازی نکند، حس بدی به مخاطب منتقل می‌شود. برای باورپذیر شدن صحنه‌ها نیاز به تجربه‌ای از سوی کارگردان و فیلمبردار وجود دارد که نوع فیلمبرداری مشخص نشود.
  * چقدر به لحاظ کیفیت فیلمبرداری پیشرفت داشته‌ایم؟
  با وجود این‌که بسیاری از جشنواره‌ها بهای چندانی به فیلمبرداری نمی‌دهند، اما اوضاع فیلمبرداری فیلم‌ها به‌ویژه مستندها پیشرفت بهتری نسبت به کارگردانی، تدوین و... داشته است. دوربین‌های جدید وارد می‌شود و به سرعت جای خود را بین فیلمبرداران پیدا می‌کند، اما جشنواره‌ها باعث می‌شوند عوامل فنی سینما مانند فیلمبرداران مجذوب فیلمسازی شوند. کافی است لیست جوایز را ببینید. جشنواره‌های ما کارگردان‌سالار هستند و همه را مجبور می‌کنند که به دنبال فیلمسازی بروند. به کارگردان در سه بخش جایزه داده می‌شود، اما به عوامل تنها یک جایزه در مجموع همه بخش‌ها تعلق می‌گیرد. اگر جایزه نقدی کارگردان 12 میلیون تومان باشد جایزه فیلمبردار 5 میلیون تومان است. درحالی‌که تندیس یک قیمت دارد و نباید بین بخش‌های مختلف فرقی گذاشت. در جشن خانه سینما که به فیلمبردار به‌جای تندیس، دیپلم افتخار می‌دهند. من روی تندیس خانه سینما حساب باز کرده بودم و جایزه‌ام را که دادند دیدم خبری از تندیس نیست. این تندیس فلزی وسیله مناسبی برای شکستن گردو بود اما خُب نصیب من نشد و ناچار شدم به‌جای آن گردو‌شکن بخرم!
  * و صحبت پایانی شما...
  شما باید 15 سال در حوزه فیلمبرداری مستند فعالیت کرده و دوام بیاورید تا شاید به عنوان فیلمبردار این حوزه شناخته شوید، من برای ساخت یک تیزر روزی یک‌میلیون و پانصد هزار تومان دریافت می‌کنم، درحالی‌که دستمزدم برای فیلمبرداری مستند 400 تا 500 هزار تومان است. به همین دلیل است که آدم‌های این حوزه مدام تغییر می‌کنند و کارها به پختگی نمی‌رسد. بسیاری از فیلمبرداران مستند جذب کارگردانی شده‌اند. نمی‌دانم موفق هستند یا خیر اما حیف است که به عنوان فیلمبردار فعالیتی ندارند.
   
   

برچسب ها: فیلمبردار ، در ، ساخت ، فیلم ، مستند ، سهم ، بیشتری ،
 

چگونگی مواجهه با اصلی‌ترین چالش انقلاب اسلامی

شنبه 6 آذر 1395 09:43 ب.ظ

 

فرهنگستان علوم اسلامی قم - چگونگی مواجهه با اصلی‌ترین چالش انقلاب اسلامی

 • فرهنگستان علوم اسلامی قم - چگونگی مواجهه با اصلی‌ترین چالش انقلاب اسلامی
  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگستان علوم اسلامی قم، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری در دومین دوره طرح ملی گفتمان نخبگان علوم انسانی که در دهکده وسف قم برگزار شد، طی سخنانی به موضوع «انقلاب اسلامی، فلسفه تاریخ و تقابل اسلام و مدرنیته» پرداخت.

  آنچه پیش روی شماست، گزارشی تفصیلی از سخنان رئیس فرهنگستان علوم اسلامی و عضو خبرگان رهبری در جمع نخبگان علوم انسانی می باشد.

  ***


  حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری در ابتدای سخنان خود متذکر شد که «چالش مهم و جدی این دوران که دنیای اسلام با آن مواجه است و ما نباید نسبت به آن بی تفاوت باشیم، چالش با تمدن غرب است؛ یعنی اگر بخواهیم ادامه جبهه باطل و مهمترین حجاب ظلمانی در این دوران که مانع ظهور حقیقت در این عالم است را معرفی کنیم، حجاب تجدد و مدرنیته است.»

  وی در ادامه با طرح این سوال که دنیای اسلام در مقابل مدرنیته، چه باید بکند؟! به رویکردهای متفاوت برخورد با مدرنیته اشاره کرد و افزود: «آیا این تمدن را بپذیریم؟ خودمان را با اقتضائات آن وفق داده و هماهنگ کنیم؟ یا این تمدن را مطلقاً رها کرده و سعی کنیم که از آن فاصله بگیریم؟! یا این تمدن را به دو بخش خوب و بد تقسیم و تلاش کنیم که بخش خوب آن را بپذیریم و بخش بدش را ترک کنیم؟ و یا اینکه رویکرد استحاله را برگزینیم؟ و برای استحاله تمدن مادی در تمدن اسلامی تلاش کنیم. »

  مدرس حوزه علمیه قم در توضیح رویکرد اول گفت: «رویکرد اول معتقد است که تمدن مدرن، تمدنی مبتنی بر ارزش های جهانی است که ظرفیت جهانی شدن هم دارد و مسیر دستیابی بشر به سعادت، تنها از مسیر همین تمدن عبور می کند. مبانی ای که این تمدن دارد مبانی نجات بخش است و همین مبانی به تمدن تبدیل شده و ساز و کارهایی که در طول تاریخ فراهم آورده، می توانند ما را به آن مبانی نجات بخش هدایت کنند.»

  رئیس فرهنگستان علوم اسلامی قم درباره نگاه دوم نیز بیان کرد: «رویکرد دوم، تمدن موجود را به خوب و بد تقسیم می کند و معتقد است که این تمدن، عناصر مثبت و منفی را با هم دارد و طبیعتا براساس این رویکرد، ما نباید عناصر منفی این تمدن را بپذیریم، بلکه با هوشمندی عناصر خوب آن را شناسایی کنیم، این عناصر را اعم از عناصر بنیادی تا عناصر روبنایی، بومی سازی نموده و بکار گیریم.»

  وی سپس به تبیین رویکرد سوم پرداخت و افزود: «طرفداران رویکرد سوم توجه دارند که تمدن غرب یک نظام به هم پیوسته و دارای لایه های باطنی است که عمیق ترین لایه ، سطح ایدئولوژیک آن است؛ و اصول آن هم عمدتاً همان انسان گرایی است. آنها به این مسئله توجه دارند که نگرش غرب به انسان و جهان تغییر کرده است ؛ همین تغییر موضع گیری نسبت به عالم ، مبدأ پیدایش این تمدن است. آنها فلسفه ها و عقلانیت بنیادینی را بوجود آوردند، که دنباله آن انقلاب علمی، انقلاب صنعتی، ایجاد ساختارهای متناسب و بعد هم زمینه سازی برای ایجاد یک جامعه جهانی است؛ و آرام آرام به این مطلب توجه پیدا کردند که بحث بر سر انقلاب صنعتی با همه اقتضائات آن است که همه عرصه های حیات انسانی را تحت تأثیر قرار می دهد.»

  حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدمهدی میرباقری در ادامه بیان داشتند: «در کنار این رویکردها، رویکرد دیگریست که فعال است نه منفعل؛ در عین این که یکپارچگی غرب و عمق تمدن آنرا می فهمد و در عین این که قدرت این تمدن و توانایی هایی که به دست آورده را می شناسد، می فهمد که نمی شود به سادگی غرب را به خوب و بد تقسیم کرد. غرب یک مجموعه به هم پیوسته است. توجه به این نکته هم دارند که این مجموعه به هم پیوسته مقدورات و بسترهای جهانی شدنِ خودش را فراهم کرده و به صورت یک تمدن مسلط عمل می کند. معتقدند که ما می توانیم جلوی استحاله را بگیریم و برای این که جلوی استحاله را بگیریم نیاز به منزوی شدن نیست. ما سه عنصر مرزبندی و تبری از این تمدن، درگیری با این تمدن و استحاله این تمدن در تمدن اسلامی را باید با هم پیگیری کنیم. معتقدند که جهاز هاضمه فرهنگی اسلام می تواند تمدن غرب و فرهنگ غرب را درون خودش استحاله کند.»

  وی در جمع بندی این بخش از سخنان خود تاکید کرد: «نه رویکرد غرب گزینی ، نه رویکرد غرب گریزی و نه رویکرد غرب پذیری، بلکه ما معتقدیم هر کس که اسلام را داری یک فرهنگ می¬داند و معتقد است این فرهنگ مختص به عرصه خصوصی نیست، عرصه حیات اجتماعی انسان را هم تدبیر می کند و معتقد است که این فرهنگ می تواند تبدیل به تمدن شود، حتماً قائل به رویکرد تمدنی است؛ چه صریحاًً اعلام کند چه اعلام نکند.

  کسانی که قائل به تمدن اسلامی هستند حتماً قائل به استحاله تمدن غرب در تمدن اسلامی خواهند بود؛ نمی توانند قائل به گزینش باشند. از ترکیب عناصر یک تمدن با عناصر تمدن دیگر به شکل سطحی تمدن جدید حاصل نمی شود، بلکه یک معجون متناقض شکل می گیرد. کسانی که قائل به تمدن اسلامی و حتی فراتمدن هستند، مثل حضرت امام(رض) که انقلاب اسلامی را معطوف به عصر ظهور می دانند، نمی توانند قائل به غرب خوب و بد و غرب گزینی باشند. پس این تحلیل که حضرت امام و مقام معظم رهبری را داخل در غرب گزینی ها کنیم یک درک ناقص از اندیشه امام و مقام معظم رهبری است. کسی که معتقد به عصر ظهور است و برای رسیدن به عصر ظهور یک انقلاب عظیم جهانی به راه انداخته و می گوید مستکبرین استراتژی های جهان را معین می کنند در حالی که ما باید استراتژی های عالم را معین کنیم؛ مدعی است نبض زمان باید در دست حوزه ها باشد، اگر او را به کسانی که قائل به غرب گزینی هستند ملحق کنیم ظلم در باب این اندیشه و ناشی از عدم درک عمیق از آن است. مقام معظم رهبری که به صراحت مدعی تمدن اسلامی هستند و گام هایی که بعد از انقلاب اسلامی برای رسیدن به تمدن اسلامی است را طراحی می کنند به هیچ وجه نمی توان جزو غرب گزین ها به حساب آورد. غربگزینی ناشی از عدم درک عمیق نسبت به غرب و اسلام است.»

  ریاست فرهنگستان علوم اسلامی با نقد جدی تفکر غرب گزینی تصریح کرد: «اگر غرب یک تمدن به هم پیوسته دارای لایه های مختلفی است، اگر به فرض عناصر مثبتی هم در این تمدن باشد باید آن را در جهاز هاضمه یک تمدن اسلامی برد و از طریق هضم کردن، عناصر مثبت آن را به عناصر کارآمد تبدیل کرد. به فرض که در کود عناصر مثبت مغذی است؛ این با خوب و بد کردن در الگوی تغذیه جامعه قرار نمی گیرد. شما آن را پای یک گیاه می ریزید تا به یک میوه مغذی تبدیل شود ، یک درخت سیب این کود را تجزیه می کند. البته باید در فرآیند تبدیل تا میوه های مغذی نیز دقت شود. اگر شما بیش از حد از یک کود شیمیایی با یک عناصر خاص استفاده کنید خود این میوه هم مسموم می شود؛ با این که از یک ارگانیزم زنده عبور کرده و استحاله شده اما همان عناصر مثبتی که استحاله شدند باز همراه با عناصر منفی هستند. بنابراین شما به راحتی نمی توانید عناصر مثبت را جدا واستفاده کنید»

  وی با تبیین بیشتر رویکرد چهارم افزود: «کسی که قائل به تمدن است نمی تواند قائل به گزینش و خوب و بد باشد، مگر در همین شکل استحاله؛ وقتی بحث از الگوی پیشرفت اسلامی است، وقتی بحث از سبک زندگی اسلامی است. وقتی بحث از علم انسانی اسلامی و امثال اینها است، اگر ادامه بدهید به علم دینی منتهی می شود و علی الاطلاق به استحاله تمدن غرب در تمدن اسلامی ختم می گردد. این رویکرد چهارم، پشتوانه های فرهنگی جدی ای دارد که باید از آن بحث شود. یکی از عناصر نظام فکری پشتوانه این رویکرد، عنصر فلسفه تاریخ است که پشتیبان این نظریه می باشد.»

  عضو خبرگان رهبری در ادامه جلسه و برای توضیح پشتوانه فکری رویکرد تمدنی به ضرورت فلسفه تاریخ پرداخت و بیان داشت: «بحث فلسفه تاریخ خلاء هایی را پر می کند و برای ما دستاوردهائی مثبت و جدی دارد که در حوزه عمل مفید است. ما اگر مدعی تمدن جدید هستیم و می¬خواهیم برای آینده جامعه جهانی برنامه ریزی کنیم و جامعه جهانی را از تمدن مادی به سمت تمدن الهی عبور دهیم، حتما محتاج به دانشی فرانگرانه مثل فلسفه تاریخ هستیم تا برای ما روشن کند، اولا تاریخ اجتماعی بشر چه مراحلی را طی می کند؟ آیا سیر این مراحل یک سیر جبری است که اختیار ما در آن دخیل نیست؟ و یا اختیارات ما در شکل گیری جامعه بشری و تطورات آن نقش ایفا می کند. آیا نقش اختیار ما یک نقش جدی و اثرگذار و یا یک نقش تبعی است؟!»

  وی در ادامه، ضرورت بحث فلسفه تاریخ را بیشتر تببین کرد و اضافه نمود: «ما نمی توانیم بحث از حقانیت حکومت دینی کنیم و بگوییم حکومت دینی برای پیشرفت دینی بشر برنامه ریزی کند، الا اینکه فلسفه تاریخ دینی داشته باشیم. اگر شما فلسفه تاریخ خاص داشتید که توانستید تکامل تاریخ را مبتنی بر فرهنگ خودتان تعریف کنید آن وقت می توانید بگویید این تکامل تاریخی خاص با حکومت دینی فراهم می شود. حکومت های غیر دینی نمی توانند این تکامل را فراهم کنند. برای این که به این تکامل برسیم باید حکومت دینی داشته باشیم. بنابراین حکومت تان یک معقولیتی پیدا می کند ، اگر بخواهید حکومت دینی از عقلانیت مناسب برخوردار باشد باید بتوانید تکامل تاریخ را مبتنی بر دین تعریف کنید و بعد بگویید برای رسیدن به تکامل به حکومت دینی نیاز مندیم.»

  حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری پس از پرداختن به خصوصیات فلسفه تاریخ شیعی و مختصات آن، بحث را اینگونه ادامه داد: «شیعه از دوران مبارزاتی که به صورت یک جمعیت پراکنده از طریق شبکه وکالت عمل می کرده تا دورانی که حضرت امام رضا علیه السلام هجرت کردند و شیعه را بر محور خودشان سامان جغرافیایی دادند و بعد شکل گیری صفویه و پادشاهی شیعی که قطعا آن دوران ظرفیت برای حکومت دینی در مقیاس ولایت فقیه نبوده؛ تا دورانی که پادشاهی شیعی در تمدن مادی استحاله می شود و جبهه رقیب که ادامه جبهه سقیفه است در قالب تمدن اروپا ظهور می یابد، و تا انقلاب اسلامی و ظهور حقیقی تشیع از مسیر حجیت تاریخی خودش یعنی فقاهت در عصر غیبت رو به پیش بوده است ؛ انقلاب اسلامی که به وسیله یک فقیه عادل جامع الشرایط اتفاق افتاده و این درگیری را وارد مقیاس جهانی کرده است؛ آن فقیه روشن بین براساس حجتی که برایش تمام بود، انقلاب را جهانی تعریف می کرد، و آنرا مقدمه انقلاب جهانی حضرت بقیه الله ارواحنا فداه می دانست و می فرمود ما باید قلل رفیع جهان را فتح کنیم، ما باید استراتژی های جهان را تعریف کنیم؛ یعنی دقیقا یک انقلاب در مقیاس ایجاد یک جامعه جهانی و در قدم بعد تمدن جهانی تا ورود به عصر ظهور که یک حقیقت فراتمدنی و ظهور کلمه غیب در عالم است.»

  در پایان نشست نیز ریاست فرهنگستان علوم اسلامی قم در موضوع علم دینی، رویکردهای ناظر بر این فضا را برشمرد و ضمن نقد آنها، نظریه خود را به صورت اجمالی ارائه کرد. حجت‌الاسلام والمسلمین میرباقری گفت: «انقلاب در بستر این جامعه می خواهد عقلانیت جمعی درست کند و نرم افزاری برای هماهنگ سازی همه پژوهش ها بر محور دین تولید کند، لذا نیازمند نگاهی فراتر از رویکردهای تهذیبی یا بنیادگرایی است. رویکردی که می خواهد تمامیت عقلانیت اجتماعی را تسلیم وحی کند. انقلاب اسلامی در این بستر می خواهد ابزاری روشی تولید کند که تمامیت عقلانیت اجتماعی را که سه حوزه عقلانیت استنباطی، عقلانیت علمی ، اعم از نظری محض و نظری تجربی و عقلانیت برنامه ریزی است متعبد به وحی کند. رویکرد فرهنگستان علوم اسلامی چنین رویکردی است.»

  لازم به ذکر است که دومین دوره طرح گفتمان نخبگان علوم انسانی از ۱۵ تا ۲۹ مرداد با حضور ۳۵۰ دانشجوی نخبه علوم انسانی از سراسر کشور در دهکده وسف برگزار شد.

  در این همایش شخصیت هایی چون حجج اسلام والمسلمین اعرافی، میرباقری، واعظی، پارسانیا از حوزه و دکتر زرشناس، طالب زاده، کچوئیان، سعید زیباکلام، مهدی گلشنی، بیژن عبدالکریمی، مسعود درخشان و محمدتقی سبحانی از دانشگاه در نشست های این طرح به ایراد سخن پرداختند.

  101


برچسب ها: چگونگی ، مواجهه ، با ، اصلی‌ترین ، چالش ، انقلاب ، اسلامی ،
 

اکبر ترکان مسئول بررسی حادثه قطار سمنان شد

شنبه 6 آذر 1395 09:32 ب.ظ

 

 • [unable to retrieve full-text content]

برچسب ها: اکبر ، ترکان ، مسئول ، بررسی ، حادثه ، قطار ، سمنان ،
 

رونی رکورد گلزنی منچستریونایتد در اروپا را شکست

شنبه 6 آذر 1395 09:12 ب.ظ

 

تحریر نو - رونی رکورد گلزنی منچستریونایتد در اروپا را شکست

 • تحریر نو - رونی رکورد گلزنی منچستریونایتد در اروپا را شکست

  رونی رکورد گلزنی منچستریونایتد در اروپا را شکست

  کاپیتان تیم فوتبال منچستریونایتد با گلزنی در نیمه اول دیدارشب گذشته برابر تیم فاینورد، موفق شد رکورد گلزنی های خود در تاریخ فوتبال منچستریونایتد را بشکند.

  تاریخ انتشار : جمعه ۵ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷

  کاپیتان تیم فوتبال منچستریونایتد با گلزنی در نیمه اول دیدارشب گذشته برابر تیم فاینورد، موفق شد رکورد گلزنی های خود در تاریخ فوتبال منچستریونایتد را بشکند.

  به گزارش تحریرنو از ساکرنت، تیم فوتبال منچستریونایتد پنجشنبه شب در دیدار مرحله گروهی لیگ اروپا با نتیجه ۴ بر صفر برابر فاینورد به برتری رسید و امیدهایش برای صعود به مرحله بعدی را پررنگ تر کرد.وین رونی، خوان ماتا، زلاتان ابراهیموویچ و لینگارد گل های منچستریونایتد را به ثمر رساندند.

  بازیکن سابق اورتون با گلزنی در دقیقه ۳۵ بازی،‌ توانست ۳۹ گل با پیراهن منچستریونایتد به ثمر برساند و بالاتر از رکورد نیستلروی با ۳۸ گل قرار بگیرد و عنوان بهترین گلزن اروپایی تاریخ منچستریونایتد، را از آن خود کند.

  وی با به ثمر رساندن ۲۴۸ گل در یک قدمی رکورد بابی چارلتون با ۲۴۹ گل در تاریخ فوتبال منچستریونایتد قرار گرفت.

  خوزه مورینیو سرمربی منچستریونایتد عملکرد رونی را فوق العاده توصیف کرد و گفت که اگر رونی برای قهرمانی در لیگ اروپا به آنان کمک کند، موفقیت وی بهتر خواهد شد.

  مورینیو در نشست خبری گفت:‌ این دستاورد شگفت انگیزی است و حتی در صورت قهرمانی منچستریونایتد در لیگ اروپا بهتر هم خواهد شد.


برچسب ها: رونی ، رکورد ، گلزنی ، منچستریونایتد ، در ، اروپا ، را ،
 

دانلود آهنگ نالوتی مسیح و آرش ای پی AP

شنبه 6 آذر 1395 08:19 ب.ظ

 

دانلود آهنگ نالوتی مسیح و آرش ای پی AP

 • دانلود آهنگ نالوتی مسیح و آرش ای پی AP

  دانلود آهنگ نالوتی مسیح و آرش ای پی AP

  بلاخره پس از مدت ها سکوت ، دانلود آهنگ جدید آرش ای پی AP و مسیح بنام نالوتی همراه با تکست آهنگ و بهترین کیفیت

  موزیک و ترانه : آرش AP

  Download New Music Masih & Arash AP Called Nalooti Whit Text On Saba-Music

  Naloti دانلود آهنگ نالوتی مسیح و آرش ای پی AP

  نالوتی گذاشتی پا رو چی

  دنبال چی بود تو رابطه با موچین

  بی مرام ببین هنوزم اینورام

  ببین نشد که از فکر تو درام

  بی معرفت ببین…

  دانلود آهنگ نالوتی گذاشتی پا رو…

  پخش به زودی از همین صفحه ، منتظر باشید

  دانلود دمو آهنگ در لینک زیر

  متن ترانه ، تکست ، شعر و دانلود آهنگ نالوتی مسیح و آرش ای پی AP

برچسب ها: دانلود ، آهنگ ، نالوتی ، مسیح ، و ، آرش ، ای ،
 

تعداد کل صفحات ( 2 ) 1 2